Mean Messiah založil hudebník a producent Dan Friml, bývalý člen kapel Sebastian, Apostasy a mnoha dalších projektů a skupin.
Ihned po vydání debutového alba začal Dan s intenzívním hledáním vhodných spoluhráčů, aby mohl představit tvorbu zaznamenanou na debutu “Hell” na koncertních pódiích. Po měsících hledání a zkoušení se lineup Mean Messiah ustálil a kapela v dubnu 2014 začala koncertovat a vystoupení jsou posluchači i kritikou vysoce ceněna jak pro svou živelnost, tak i přesvědčivost a instrumentální vyspělost.
Prvního zářijového dne roku 2014 proběhla premiéra videoklipu ke skladbě The Game a během prvních 24 hodin klip zaznamenal přes 1000 shlédnutí. Krátce na to jej zařadila do svého vysílání Fajn Rock TV. 20. října téhož roku se Mean Messiah stávají tipem týdne serveru Bandzone.cz a díky tomu jsou pozváni odehrát svůj set na DeadEnd festivalu. Kapela neúnavně obráží koncertní pódia, a to včetně těch na prestižních festivalech, jako jsou Masters of Rock, Czech Death Fest, Basinfirefest, Gothoom, Hellhammer Fest, či Agressive Fest.
Začátkem roku 2016 začínají práce na druhém albu. Čekání na něj se kapela rozhodla zkrátit EPčkem “Let Us Pray”, které bylo vydáno v květnu 2016. Pilotní singl s titulní skladbou, spolu s videoklipem, vychází 21. března 2016 a zaznamenává u fanoušků nebývalý ohlas, když strávil celé čtyři týdny na prvním místě Czechparády TV REBEL. Kapela se s novým materiálem samozřejmě vydává na pódia letních festivalů a v mezičase pokračuje v práci na druhém albu.
V lednu 2017 je album “Hell” znovu vydáno polským labelem Via Nocturna s novým obalem, bonusem a v celosvětové distribuci.
Po úspěšném turné na podzim 2017, které Mean Messiah absolvovali jako support Horkýže Slíže však kapelu opustili jak bubeník Honza Šebek, tak i baskytaristka Veronika Smetanová. Na bubenický post okamžitě naskočil talentovaný Jiří Willander a začátkem roku 2019 do kapely nastupuje baskytarista David Gabriel. Znovuzrození Mean Messiah začínají koncertovat v plné síle, a nová sestava se setkává s velmi pozitivním ohlasem od fanoušků i hudební kritiky. Počátkem roku je dokončeno album “Divine Technology”, které vyšlo 5.května 2020 u Slovak Metal Army na CD a 17. prosince 2020 u Black Barn Music na CD a LP.