V roce 2011 kytarista Vladis a bubeník Jirgen položili nevědomky základ Horrible Creatures, tehdy ještě jako svému volnočasovému projektu, který postupně nabíral podobu plnohodnotné kapely.
Trvalo rok než sehnali Franka za mikrofon a Hanse k baskytaře. V této sestavě doposud nezměněné začala kapela připravovat a nacvičovat materiál dnes známý z nahrávek Depressive Hunt (EP 2015) a Pitfall, prvního plnohodnotného debutu vydaného v roce 2017.
S prvním materiálem v kapse začala kapela obrážet kluby po ČR s více či méně známými kapelami. Do té doby pro ně největším úspěchem bylo koncertování např. s známými americkými thrashery Lich-King či italskými Ultra-Violence.
Ani open-air festivaly nezůstaly pozadu. Horrible Creatures se tak objevili např. na festivalu MetalGate Czech Death, FajtFest, Povaleč a dalších.
Nedlouho na to přišel opravdový zářez do pažby v podobě hlavního supportu na pražské zastávce brazilské legendy Soulfly. Z vyprodané Roxy udělali Horrible Creatures koncert pro sebe a tímto trumfem se zapsali do hlav posluchačů a okolí jako nový objev thrash/deathové scény.
Tomu sekundovali výhrou v soutěži Spark Fresh Blood, kde kapela vyhrála cenu hlasu lidu a nedlouho na to dostala svůj debut Pitfall na desáté místo jako nejlepší metalovou desku v ČR a na Slovensku.
Po následujících několika dalších koncertech následovaly zastávky v zahraničí a to konkrétně na několika vyprodaných koncertech v Německu, Polsku, na Slovensku a v Maďarsku.
Vzrůstající jméno se začalo dostávat mezi širší řady a tak Horrible Creatures sekundovali na koncertech vedle dalších jmen, např. s kapelou Nervosa nebo na turné s Hentai Corporation.
Shodou okolností měli odehrát koncerty i s Alien Weanponry a DevilDriver. Bohužel osud chtěl jinak a oba koncerty zmařil.
Dalším skvělým krokem bylo vystoupení na jednom z největších multižánrových festivalů Rock For People, kde si jich všiml online časopis Headliner a častoval je ve svém článku jako jeden z nejlepších taháků sezóny pro open-air festivaly. S tímto za sebou, vyprodaným debutem a koncertní pauzou bylo nasnadě vytvořit a pustit do světa nový materiál.
Vzhledem k narůstající poptávce po kapele se kvartet rozhodl zaujmout dalším velkým krokem a tím bylo nahrávání v Dánsku u věhlasného producenta Tue Madsena, v jeho Antfarm Studios.
Tue Madsen je mimo jiné známý spoluprací např. s Babymetal, Heaven Shall Burn, Ektomorf, Benea Reac, Meshuggah, Halford a dalšími. Za těchto podmínek vzniklo čtyř skladbové EP Internal Decline, které spatřilo světlo světa 1.4.2020.
Pár měsíců po vydání kritiky chváleného a fanoušky vřele přijatého EP přichází kapela se zprávou změn v sestavě.
Na místo bubeníka přichází místo Jirgena firemní hráč Meinl Cymbals a Balbex Drumstick, Petr Hataš a na místo baskytaristy místo Hanse Peter Ganzy.
Zároveň chvíli na to podstupují vystoupení na redukované verzi festivalu Brutal Assault s názvem Josefoff.
Velké a vřelé ovace doprovází nejen jejich vystoupení na festivalu, ale také změnu sestavy, kterou chválí napříč hudebním spektrem jak fanoušci, tak muzikanti, kritici a další.
Co bude následovat dál je ve hvězdách a v rukou kapely, která ale nezahálí a chystá další velké kroky na tento a další roky.