Kapela byla založena v Praze listopadu 2016 Kytaristou Markem Richterem a Basákem Lukášem Švarcem. Za bicí o měsíc později usedl Jiří Sejf. Z počátku bylo záměrem kapely najít frontmana, ale vokálu se brzy ujal Lukáš Švarc, který takto působí až do současnosti.
První koncert proběhl 3.března 2016 s dodnes spřátelenými kapelami. Behavioral Sink má za sebou několik desítek koncertů, z nichž významnější byl například Junktown – Nuclear Winter, plný adrenalinu divokých Junkies, nebo ve švech praskající Modrá Vopice při festu ČáryMáry, Který už třetím rokem pořádá kytarista Marek.
V březnu 2018 kapelu opustil bubeník Jiří Sejf. Už po měsíci ho vystřídal Michal Peichl, hrající v Behavioral Sink dodnes.
V létě roku 2019 vzniklo v Babylon Studios třípísňové EP s názvem Path of the Reckless a v létě 2020 byl vydán klip ke skladbě Weak Flesh ze zmiňovaného EP.
V současnosti se BS soustředí na skládání nových písní.
Název Behavioral Sink pochází ze sociologické teorie, která se zabývá problémem sociální patologie v souvislosti s vysokou hustotou populace. Texty kapely zčásti pojednávají o lidských slabostech a ničivosti lidské aktivity.