AWRIZIS je česká hybrid-metalová kapela z Havířova, kterou založil multi-instrumentalista Marek Frodys Pytlik v roce 2011. Hudba je kombinací melodic death, black, thrash a groove metalu.

První EP s názvem „Shapes of Imagination“ přitáhlo pozornost italského labelu a bylo vydáno prostřednictvím Defox records. Toto EP bylo podpořeno živými koncerty v České republice, které velmi ovlivnily první dlouhohrající album s názvem „Final Hybridation“, které vyšlo v největším českém extrémním časopise „Pařát“ a bylo dobře přijato i v zahraničí: „Takový melancholický děsivý produkt, funky Groove Metal a neutuchající Death / Thrash Metal.

Česká kapela Awrizis promýšlela svůj zvuk s takovou precizností, že její album „Final Hybridation“ brutálně ničí, co má na cestě, s úryvky jako „It‘s Johnny“ z filmu The Shining a s moderním metalovým podtónem, který se po celém tomto albu s takovou silou protíná popřít poslech tohoto alba. Co se mi na tomto albu líbí, je to, že má punc a kompozice se vymykají náhodně dobře. “ (British Global Metal Apocalypse about AWRIZIS)

Úspěch jejich prvního celovečerního alba vedl ke spolupráci s českým vydavatelstvím Metalgate. Rozdělené album „Damnation“ (2016) a druhé plnohodnotné album „Dreadful Reflection“ (2018) vyšly pod křídly Metalgate a byly podporovány několika turné a hudebními videi v režii samotného Frodyse.

,,Dreadful Reflection“ zahrnuje také speciální hosty českých metalových legend, jako jsou: Chymus (ISACAARUM), Bilos (MALIGNANT TUMOR) a Bruno (KRABATHOR, HYPNOS).

Všechny předchozí zkušenosti byly použity při výrobě třetího plnohodnotného alba „Gears of Fear“, které bylo nahráno během pandemie COVID-19 v roce 2020.