A NEW CHAPTER (crossover)

A NEW CHAPTER (crossover)

Severočeská sebranka A New Chapter valí crossover od roku 2010. Po třech vydaných EP nahrávají v roce 2016 v legendárním pražském studiu Hostivař svoji první dlouhohrající desku "Zanech... Více.

ALTERNATIVE CORE (progressive hardcore)

ALTERNATIVE CORE (progressive hardcore)

Kapela Alternative Core vznikla na přelomu let 2011 a 2012 z iniciativy Yipiho (zpěv) a Saxina (kytara, zpěv). Od té doby prošla kapela velkým vývojem a to jak hudebně, tak personálně. V sou... Více.

ANTHEMS (heartcore)

ANTHEMS (heartcore)

Pražská kapela Anthems, která svou tvorbu označuje jako “heartcore”, byla založena roku 2015. Hudba tohoto uskupení je charakteristická kombinováním heavy riffů s emotivními refrény a ... Více.

ARAWN (thrash/hardcore)

ARAWN (thrash/hardcore)

ARAWN je mostecká čtyřčlenná banda, která koketuje s melodickým deathmetalem a thrashmetalem. Zformovala se v roce 2017 a v 2018 vydala album Zrození. K albu vznikly také dva videoklipy. Po v... Více.

BEHAVIORAL SINK (hardcore/metal)

Kapela byla založena v Praze listopadu 2016 Kytaristou Markem Richterem a Basákem Lukášem Švarcem. Za bicí o měsíc později usedl Jiří Sejf. Z počátku bylo záměrem kapely najít frontman... Více.

BIKKINYSHOP​ (crossover)

BIKKINYSHOP​ (crossover)

Česká crossover-coreová stálice z Berouna/Prahy působící na domácí hudební scéně téměř dvě dekády. Za dobu své existence se řadila stylově k post-hardcoru, nu-metalu či alternativ... Více.

BRANDO’S EYES (numetal/hardcore)

BRANDO’S EYES (numetal/hardcore)

Brando's Eyes zahájili svou činnost v roce 2017, kdy vydali první song Wraiths a začali koncertovat. Následovali 4 další singly (3 videoklipy) a v roce 2020 vydali EPčko ,,Tension'', kterému ... Více.

CENSORSHIT (freecore)

CENSORSHIT (freecore)

Kapela vznikla v Ostrově na Karlovarsku v roce 1997. Nahrála několik CD a objela několikrát celou ČR. Censorshit popisují svůj styl jako freecore, od začátku používá sampely a DJ. Kapely ... Více.

CHECKPOINT (rock)

CHECKPOINT (rock)

CHECKPOINT je rocková kapela založená 2004 v pražských Vršovicích. Současná sestava se skládá ze čtyřech členů, z nichž současný zpěvák a kytarista Tomáš Chrudimský říká: „... Více.

COINCIDENCE (rock)

COINCIDENCE (rock)

Coincidence je ostravská rocková kapela, hrající od roku 2017.V červenci 2018 kapela vydává své první EP s názvem The Dice, které obsahuje šest skladeb, z toho čtyři vlastní a dva cover... Více.

CONSEQUENCES (death metal)

CONSEQUENCES (death metal)

Žijeme v postapokalyptické světě. Důsledkem je rozvrat a nestabilita společnosti. Každý se snaží přežít a udělá pro to všechno. Consequences vznikli v prosinci 2017. Zakladatelé Vilé... Více.

CRIPPLED FINGERS (thrash/hardcore)

CRIPPLED FINGERS (thrash/hardcore)

CRIPPLED FINGERS jsou čtyřčlenná metalová kapela z Prahy již od roku 2011. Během jejich existence vydali EP, dvě alba a několik video singlů. Po stovkách koncertů, pár i mimo ČR, sdílel... Více.

DEPRESSION ISLAND (metalcore)

DEPRESSION ISLAND (metalcore)

Roku 2015 nás, bývalé členy kapel Bastards Way, For Sale, Hackdown a Swarm, spojil osud a zrodila se metalcore-hardcore kapela Depression Island. Rok 2016 trávíme ve zkušebně v Pacově, kde tv... Více.

EJAKULUJÍCÍ KOKOS (grindcore/hawaii coco core)

EJAKULUJÍCÍ KOKOS (grindcore/hawaii coco core)

Kapela, která vznikla už v roce 2015, pochází z Havl.Brodu/Brna hrající stylově grindcore/ hawaii coco coru. Skládá se ze 4 členů : Pigi - vokál, Dejv - el.kytara, Trhač - bas. kytara a... Více.

ELYSIUM (deathmetal/deathcore)

ELYSIUM (deathmetal/deathcore)

Skupina ELYSIUM má za sebou již dlouhou cestu. Vznikla již v roce 2003 a do současné doby vydala 3 plnohodnotná CD. Odehrála množství koncertů po ČR a několik akcí v zahraničí. Nicmén... Více.

EMMETT BROWN (sludge-deathmetal)

EMMETT BROWN (sludge-deathmetal)

EMMETT BROWN vznikli v roce 2013. V počátcích kapela inklinovala spíše k hardcoru a thrash metalu. V druhé polovině roku 2013 vypustila 2 singly - Sick and Tired a Long Way. Po změnách v sest... Více.

F.A.KING (crossover)

F.A.KING (crossover)

Virtuálně (určená pro balení nevědomých slečen obezními hochy) byla založena v roce 1993. Zkouška proběhla 31.12. 2010. Kapela vystupovala v 5 ti z čehož byly 2 vokály. Takto s obměnam... Více.

FLASHBACK (hardcore)

FLASHBACK (hardcore)

Královéhradečtí Flashback sypou svůj hardcore do lidí od roku 2017. Mají na svém kontě debutové album First Class Ticket To Ressurection, vydané u labelu Hardcore4Life, klip k songu Dream B... Více.

FREAKVENCIES (metal/hardcore)

Kapela jako taková vznikla v roce 2015. Zakládájícími a dodnes fungujícími členy jsou kytarista Fojťa a basák Majk. Ti už předtím fungovali v různých projektech. Po založení Freakvenc... Více.

FROZEN POPPYHEAD (metal)

FROZEN POPPYHEAD (metal)

Frozen Poppyhead je česká metalová skupina založená v roce 2017. Tato sestava se skládá z hlavního kytaristy a zpěváka Richarda Tolknera, rytmického kytaristy a doprovodného zpěváka Alfr... Více.

GLAD FOR TODAY (metalcore)

GLAD FOR TODAY (metalcore)

Královéhradečtí Glad For Today fungují od roku 2014, kdy začínali na žánrovém pomezí pop-punk / metalcore. Zkráceně řečeno - již od začátku si libovali v mísení ostrých kytarovýc... Více.

GOOFY COW (pop/punk)

GOOFY COW (pop/punk)

Goofy Cow je tříčlenná, anglicky zpívající pop-punková/rocková kapela z Olomouce. Na scéně se pohybuje od roku 2015. Za tu dobu má na svém kontě 3 EP (2 + jedno akustické), akustický s... Více.

HEAD2DOWN (alternative post/nu-metal)

HEAD2DOWN (alternative post/nu-metal)

Kapela HEAD2DOWN vznikla v Topoľčanoch začiatkom roku 2004, prvý album Word 1.0 vyšiel v decembri 2008, druhý album NUM3eRS vyšiel v apríli 2011, kapela intenzívne koncertovala po Slovensku a... Více.

HELLSTRIKE (crossover/metal)

HELLSTRIKE (crossover/metal)

Crossover/metalový Hellstrike působí na scéně od roku 2007, na kontě mají množství koncertů po klubech i festivalech v celé ČR, za ty nejvýznamnější můžeme považovat vystoupení na ... Více.

HORIZONT (modern rock)

HORIZONT (modern rock)

Modern-rocková kapela z Luhačovic působící na scéně od roku 2017. Až po roce 2018 kapela započala nahrávání a na své singlovce Hlavou proti zdi postavila celou svou prezentaci pro nadchá... Více.

HORRIBLE CREATURES (thrash/death metal)

HORRIBLE CREATURES (thrash/death metal)

V roce 2011 kytarista Vladis a bubeník Jirgen položili nevědomky základ Horrible Creatures, tehdy ještě jako svému volnočasovému projektu, který postupně nabíral podobu plnohodnotné kape... Více.

IDIO&IDIO (pop/rock)

IDIO&IDIO (pop/rock)

Kapela Idio&Idio vznikla v roce 2013 v Ústí nad Labem. V rámci žánru se řadí do poprocku s přesahem do punku i jiných žánrů. Idio staví na českých textech, výrazném ženském chra... Více.

INNERSPHERE (melodic deathmetal)

INNERSPHERE (melodic deathmetal)

INNERSPHERE, metalové těleso z Plzně mísící prvky melodického deathu, doomu a místy thrashe a blacku, založeno koncem roku 2015 a na scéně koncertně aktivní od jara 2016. Od té doby kape... Více.

KAIROS (grunge-pop)

KAIROS je králove-hradecká čerstá grunge popová kapela na startovní čáře, která během zimy 2019 nabrala posledního čtvrtého člena a je připravena naservírovat svůj set. České texty... Více.

LEMONHEART CLUB (alternative/noise)

LEMONHEART CLUB (alternative/noise)

Kapela Lemonheart Club hrající Alternative, Noise, Drone z Bílovce ve složení kytara, basová kytara, bicí, zpěv, samples. Celková diskografie vypadá takto: První zářez - rok 1997 - My... Více.

LOCO LOCO (ragga rock hop)

LOCO LOCO (ragga rock hop)

2011 – Květen – Po po 4 měsíční existenci nahráváme ve studiu Sono 2 první tracky Chci to všechno a Revoluce. První koncerty jsou naplanovaný na leden 2012! 2011 – Červenec – Čers... Více.

MADE BY ZERO (metal/metalcore)

MADE BY ZERO (metal/metalcore)

Vznik Made by Zero se datuje od podzimu roku 2009 z fragmentů Alone In The Silence a The Chemtrail. Původně zamýšlená výpomoc při nahrávání ve studiu se přerodila ve fungující kapelu. T... Více.

MAKE ME COLLAPSE (metalcore)

MAKE ME COLLAPSE (metalcore)

MMC je mladá metalcorová kapela z Hradce Králové založená roku 2017. Do té doby působila 8 let jako We Came From Horror, kde po personálních změnách došlo k překopání celého projektu.... Více.

MARKED AS AN ENEMY (metalcore)

MARKED AS AN ENEMY (metalcore)

Metalcorová čtveřice z Česka založena v roce 2016. V roce 2018 kapela vydala debutové EP 'Crossroads' - nahráno i zmixováno ve studiu Sound Rapids (Damián Kučera z kapely Skywalker). V roce ... Více.

MATAHARI (crossover)

MATAHARI (crossover)

Kapela Matahari vznikla na přelomu dubna a května 2001. Během let vykrystalizovalo složení skupiny i styl, jaký produkují. Od samého začátku byla frontmankou zpěvačka Žántí. V průběhu... Více.

MAYLIVE (progressive/hardcore)

MAYLIVE je mostecká kapela hrající progressive-hardcore. Počátek kapely je datován na začátek roku 2017, ale až v roce 2018 se sestava poskládala do celku. Členové kapely mají předchozí... Více.

MEMENTO MORI (hardcore rap)

MEMENTO MORI (hardcore rap)

Memento Mori je kapela původem z Havlíčkova Brodu. Prvopočátky se datují zhruba v letech 2003/2004, kdy se jednotliví členové nezávisle na sobě pokoušejí o první texty, případně nahr... Více.

MONSTERS & MOTHERSHIPS (rock)

Od roku 2017 je na scéně tenhle vesmírnej rock co tě chytí za ruku až budeš padat z útesu. I takhle by se dala popsat tvorba Monsters & Motherships. M&M ve svojí tvorbě využívají ... Více.

MR.DYNABOOM (hardcore/rapmetal)

MR.DYNABOOM (hardcore/rapmetal)

Jsme poskládaní asi ze tří kapel z nichž každá hrála úplně jiný styl a to je možná naše plus, takže si u nás každej najde to co hledá (těžko škatulkovat). Ušli jsme dlouhou cestu... Více.

NEVER LEFT BEHIND (nu-metal/hardcore)

NEVER LEFT BEHIND (nu-metal/hardcore)

Kapela byla založena ve Štětí v roce 2009 původními ex zakládajícími členy Magma Hotel, ke kterým se přidali spřátelené tváře z okolí kraje. Původní hudební zaměření směřoval... Více.