Dnes pro Vás máme něco netradičního pro náš web. Zaměříme se na festival, který asi u nás v našich končinách zná každý. Jde o NTEY (Nice To Eat You) death fest, festival zaměřený na tu nejtvrdší možnou žánrovou odnož. Festival se koná v nádherném prostředí kempu Ferdinand v Srbské Kamenici a fans si zde najdou vše co potřebují od jídla, merche, dobrého pití až po nocleh. A abychom vám tohle vše víc přiblížili, tak Vám nabídneme rozhovor s tím nejpovolanějším ze všech a to s Vláďou, který je mimochodem i zpěvákem matadorů naší death grind scény FLESHLESS.

Ahoj Vláďo, jsem moc rád že nám zodpovíš pár otázek a tak nebudeme dlouho napínat. Kolikátý ročník se letos koná? Teda jestli to samozřejmě nějak mapuješ. Na co se můžou fans těšit v line-up?

Samozřejmě mapujeme. Letos je devátý rok co fest děláme. Začínali jsme v roce 2014 v Libouchci u Ústí nad Labem. Klasický sál v hospodě. Kemp v obci. Tři dny death grind a kapely z celého světa. Přes 300 lidi z celé Evropy. Takže začátek se povedl. Vše se zaplatilo a fanoušci byli spokojeni. Pak jsme se přesunuli na zámek Horní Libchava. Luxusní areál a od roku 2019 jsme v kempu U Ferdinanda v Srbské Kamenici. Tam se odehráli i obě covid verze, takže jsme patřili mezi ty šťastnější, neboť jsme fest mohli dělat přes přerušení. Letos se opět vracíme v květnu. Dvě poslední akce byly v až v září, ale jak říkám, jsem šťastný že jsme stále tu.

Druhá otázka zní : Co bylo pro letošek tou nejtěžší akvizicí pro line-up? Jakým způsobem vybíráš kapely nebo podle čeho? Hraje pro letošek i stále aktivní stav jménem COVID?

Nejtěžší bylo věřit, že se NTEY deathfest opět vrátí a to v květnu do kempu, ale jak vidno, tak snad vše již bude ok a nám nebude nic bránit otevřít se fans v květnu 2022 po třech letech a začít festivalovou sezónu právě u nás.
Kapely si vybírám dle toho jak se mi líbí a samozřejmě dle toho zda jsou na tour případně volné.
Covid už asi není. Je mrtvý. Ale nebudu se k této věci raději vyjadřovat. Několik blokaci stačilo.

NTEY je jen tvé dítě, anebo máš nějakej team lidi kteří ti s tím vším pomáhají?

Plno věcí si dělám sám, ale máme designéra. Manželka od našeho kytaristy Michala. Renata dělá designy od merche po plakáty vstupenky atd.. Haboš dělá promo plus další věci. Zakk je naše nová tvář v týmu. Plus můj kamarád Petr je od začátku moje druhá ruka. Plus další lidi okolo. Všem patří veliký díky za těch 9 let. Občas to se mnou není lehké. Hlavně těsně před festivalem. Můj kamarád Vilda mne podporuje od počátku NTEY finančně. Je to metal fanoušek a bez něj by ten rozjezd možný nebyl.

Bereš nějak zřetel i na konkurenci? Řešíš to nějakým způsobem? Myšleno kapely, termíny apod.?

Od počátku jsme byly první fest sezóny, tak snad jsme nikomu nezasáhli do jeho termínu. A lidé to tak brali a přes zimu se těšili, že někam prvně vyrazí.

Co považuješ za takzvaný majstrštyk festivalu?

Mistrovské dílo je, že jsme stále tady přes ty sračky co se okolo poslední roky dějí. To považuji za veliký úspěch.

S Nice to eat you pořádáte i nějaké další akce, na které už i letos došlo, například s HYPNOS. Můžeme se ještě těšit letos na něco dalšího?

Snažíme se dělat i jiné akce. Letos v září druhý festival s názvem UNITED IN BRUTALITY. Více již brzy.

Moc děkujeme za tvůj čas i rozhovor a těšíme se na další a další akce. Hodně zdaru s festivalem, akcemi a samozřejmě i kapelou. Těšíme se na EPko, které zde rozhodně také zhodnotíme. Oz’s team

Všem děkuji za podporu. Našemu NTEY týmu a fans, že nás již skoro deset let podporují a věří nám.

 

Oficiální webové stránky festivalu zde.

FB událost: NTEY DF 2022

!!! Předvánoční doručování !!!

Informační upozornění:

Od 1.12. dochází k expedici pouze produktů skladem (na objednání by již nemělo jít nic zakoupit/zamluvit) a již tomu ani nebude v dalším roce.

Důležitá data:

15.12. - přijímání posledních objednávek + vypnutí e-shopu pro sváteční údržbu a inventuru

17.12. - poslední den pro příjem plateb

18.12. - poslední den roku 2023 kdy odchází objednávky, bez mezisvátečních osobních setkání

Od 1.1. již standardní řešení objednávek.

Pro jakékoliv dotazy použijte prosím email info@ozsmusic.cz. 

Případně volejte 731 449 884 (pouze v opravdu nutných případech, děkuji).