V posledních měsících se toho u kapely SAVEYOURSELF mnohé událo a rád bych Vás k tomu přiblížil.

Kromě dvou klipů tu je i trochu odhalení o chystaném EP, plánované koncerty, zkrátka vše.

 

První klipová novinka vyšla 1.10.2021, nese název LAST CHANCE a zde je k ní pár slov:

Původní verze nahrávky vznikla už na podzim 2019 – tato původní verze byla klasického rockového střihu, což nám s odstupem času přišlo příliš nevonělo (obyčejné a tuctové). Jelikož rádi zkoušíme nové věci, nebylo od věci zkusit netradiční postup a s tímhle songem vybočit z řady naší obvyklé „melodic-hardcore“ tvorby. Tak jsme oslovili kámoše z Cruel Company, kteří tou dobou vydali pár svých česky zpívaných singlů a to zcela ve vlastní produkci. Z jejich soundu a „pohledu na věc“, jsme byli doslova unešení. Dali jsme k dispozici zpěv a kytarové party, kluci z CC dodali nabušenou rytmiku a samply, které vtiskli nahrávce duši, čímž vzniklo zajímavé spojení dramaticko-uvolněné skladby s pop-rockovými melodiemi.

Samotný klip, byl realizován v již osvědčené režii zpěváka eRka s Petrem Remešem za kamerou. Bylo záměrem udělat pouze dějový klip, jelikož samotná nahrávka byla koncipována jako studiová a tak nebyl zájem hrát ji na živo, čímž nebyl důvod doplnit děj o záběry na hrající kapelu. Samotné natáčení, na Půlčínských skalách trvalo dvě odpoledne, jelikož hned v první den, nás v půli scénáře zastihla bouře, museli jsme zbytek natáčení posunout na jiný den.

Odkaz na videoklip: LAST CHANCE 

 

Druhou klipovou novinkou je DEATH GRIP, ostrá věc, která se objevila 17.11.2021 a opět jen pár slov k ní:

V mezičase tvorby Last Chance, přišel nápad udělat kontrastní „hácéčkový“ singl abychom ukázali i drsnou tvář SYS. S tvorbou tvrdších songů jsme nikdy neměli problém, jenže osvědčené metody se nám již zajídaly, navíc jsme hledali jakým směrem posunout i samotný zvuk kapely, tudíž jsme se rozhodli pro spolupráci s producentem, kterým nemohl být nikdo jiný než Damián Kučera ze Skywalker.
Po pečlivé selekci jednotlivých partů a přes zcela opačný postup nahrávání (první se nahrával zpěv !), vznikl přímočarý a jednoduchý song. Krom produkce a nahrávání si Damian vzal na starost finální mix a mastering.

Klip měl být stejného zadání, jednoduchý přímočarý, v kontrastu s přechozím Last Chance sestavený pouze ze záběrů na kapelu.
Řekli jsme si že když už jsme do nahrávky využili producenta stálo by za to zcela předat režii někomu zdatnějšímu v oboru. Vyhlídli jsme si tedy ateliér Q-studio v Uh. Brodě a oslovili video-makera Jáchyma Belchera, který nás svými zkušenostmi a referencemi přesvědčil a zároveň zapadal do konceptu „Pusťme k tomu producenty“. Zkrátka v jednoduchosti je krása.

Samotný videoklip najdete pod textem na konci tohoto reportu.

 

Závěrem pár slov od eRka (Roman-zpěv) k celkové situaci kolem kapely:

– již v průběhu nahrávání Death Grip, nám po zralé úvaze oznamuje kytarista Ritchie odchod z kapely a to z důvodu dlouho avizovaných zdravotních problémů s karpálními tunely. Toto nelehké rozhodnutí učinil sám, což nás sice nesmírně mrzí ale jeho rozhodnutí plně respektujeme. Nicméně pořád jsme v kontaktu, Ritchie se nepřímo podílí na fungování kapely jako mentor / producent / otec svatý, jelikož je z nás „nejmoudřejší“ a jeho přirozený nadhled nám v minulosti x-krát přinesl vzácné zkušenosti. Na jeho post se obratem přihlásil kytarista nový, který se v průběhu podzimu 2021 naučil celý repertoár, dokonce se již zapojil do tvůrčí práce na věcech nových. Jeho totožnost jsme ještě nikde ve veřejném prostoru neuváděli, nicméně na koncertě si s námi již zahrál. Slavnostní odhalení jeho identity proběhne plánovaně cca za 14 dní spolu s avízem finiše nového songu.

– předposlední víkend v lednu jsme tedy zavítali do studia BombJack v Hranicích, kde jsme natočili další singl, který bude spolu s Death Grip součástí přípravovaného EP, které bychom rádi na podzim tohoto roku vydali. Ovšem release téhle novinky vidíme už někdy v průběhu března, zřejmě formou lyric videa.

– co se koncertů týče, v době post-covidové najít koncerty obtížnější než kdy jindy, navzdory pravidelnému vypouštění nových skladeb, se nám nedaří vyrazit na plný plyn jiných měst, jelikož covid spoustu okolních klubů zrušil a promotéry odradil, nicméně si nestěžujeme, co to jde snažíme se koncerty zorganizovat sami, důkazem budiž (DIY) srpnové Garáže nebo listopadové Friday Night Drama v nedalekých Otrokovicích.

 

Koncerty kapely, veškerou tvorbu, vše podstatné na níže uvedených odkazech:

FacebookOZ’s Music CompanyApple MusicSpotifyYouTubeInstagram