Dnes jsem položil pár otázek Danovi Frimlovi, frontmanovi kapely Mean Messiah, producentovi a šéfovi nahrávacího studia The Barn a recenzentovi a testerovi kytarových hraček.

 

V první otázce bych poprosil o krátké představení kapely Mean Messiah, co hrajete za žánr, jak skládáte muziku, apod.?
Mean Messiah je kapela, která původně vznikla jako můj one man projekt na jedno album, ani jsem neplánoval, že bych v tom nějak pokračoval. Souhrou okolností ale nakonec kapela vznikla, začalo se jí dařit a zbytek je již známá historie. Žánrově jsme někde na pomezí industriálního a progresivního metalu a thrash metalu a porůznu absorbujeme i vlivy z ostatních žánrů, a to i mimo metal. Hudbu skládám a nahrávám sám, na živo fungujeme jako trojice a dalšími členy jsou bubeník Jiří Willander a baskytarista David Gabriel.

V roce 2020 jste vydali desku DIVINE TECHNOLOGY. Deska prozatím dostává jen samou chválu v recenzích, objevuje se na předních příčkách různých žebříčků, ale jak to je a bude s její propagací. Stihli jste v roce 2020 nějakou akci kde jste mohli věci z nové desky představit? Pokud ještě nebyl, chystáte i oficiální křest?
Nechystáme. Původně v plánu byl, ale teď už je to mimo, album vyšlo před rokem. Minulý rok jsme skladby z nového alba hráli všehovšudy na dvou koncertech. Na Agressive Music Festu v pohoří a Březovské metalové noci. Uvidíme letos…

Druhým Vaší hlavním zaměřením je práce ve studiu The Barn. Můžete se pochlubit nějakým opravdu zajímavým jménem, které Vám prošlo studiem? A pak také i vybrat (pokud bude stejné, nevadí) nějakou kapelu, která byla na spolupráci opravdu tou srdcovkou?
Za dobu fungování mi v The Barn rukama prošla již dlouhá řada kapel a muzikantů, vybírat srdcovku je vlastně nemožné. Ke každé kapele, která tu byla mám nějaký vztah. Byli tu Tortharry, Fleshless, Diligence, Minority Sound, InnerSphere, Honza Křížek nebo třeba Motorband či The Corona Lantern. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál, každá z těch kapel a interpretů by stála za samostatnou zmínku, ale to bysme tu byli týden. 🙂

Vím, že je doba těžká pro všechny obory kolem muziky, ale jak to vypadá s obsazeností studia pro rok 2021? Jsou nějaké volné termíny?
Volné termíny pořád jsou. Už z podstaty mé pracovní náplně neobsazuji studio úplně na krev, nechávám si dost volného prostoru na své vlastní projekty. Takže, když se ozve někdo nečekaně, vždycky se volný termín najde. Covid trochu zamíchal kartama, ale už se to pomalu zas narovnává. Jsem optimista.

I když to podle sledovanosti jednotlivých dílů vypadá na veliké obecenstvo Vašeho YouTube kanálu s rozbory kytarových hraček, pojďme k tomu trochu ještě něco povědět bližšího. Kdo ještě neviděl žádný z dílů, na co můžou muzikanti těšit?
Můj pořad se jmenuje Hračky na hraní a vedle zmíněných kytarových krabiček se věnuju i jiným tématům spojeným s kytarami, zvukem, chystáme i reporty ze studia a podobně. V posledním díle jsem třeba rozebíral pedál LCFR, což je skvělej signature overdrive Nergala z Behemoth. Na pořadu pracujeme s mojí manželkou, která stojí za kamerou a snažíme se to dělat zábavnou a poutavou formou. Můj kanál lze najít na adrese https://www.youtube.com/c/DanFriml a všichni čtenáři jsou samozřejmě srdečně zváni a vítáni!

Závěrem bych rád poděkoval za zodpovězení otázek a nechal Vám ještě malé okénko pro případné Vaše slova buď o plánech s kapelou či dalších aktivitách.
Já děkuju za rozhovor a poskytnutí prostoru! V současné době již vznikají nové skladby na třetí album Mean Messiah a momentálně se věnuju nahrávání a produkci debutové desky Elišky Buocikové, se kterou také hraju. A mezitím vznikají i nové díly Hraček na hraní, takže se vůbec nenudím. 🙂

 

Kapela Mean Messiah:
www.meanmessiah.com
https://www.facebook.com/meanmessiah
https://www.instagram.com/meanmessiah/

The Barn – studio:
www.thebarn.cz
https://www.facebook.com/thebarnproduction
https://www.instagram.com/thebarnproduction/

Dan
https://www.youtube.com/c/DanFriml
https://www.facebook.com/producedbyDanFriml
https://www.instagram.com/DanFriml/

!!! Předvánoční doručování !!!

Informační upozornění:

Od 1.12. dochází k expedici pouze produktů skladem (na objednání by již nemělo jít nic zakoupit/zamluvit) a již tomu ani nebude v dalším roce.

Důležitá data:

15.12. - přijímání posledních objednávek + vypnutí e-shopu pro sváteční údržbu a inventuru

17.12. - poslední den pro příjem plateb

18.12. - poslední den roku 2023 kdy odchází objednávky, bez mezisvátečních osobních setkání

Od 1.1. již standardní řešení objednávek.

Pro jakékoliv dotazy použijte prosím email info@ozsmusic.cz. 

Případně volejte 731 449 884 (pouze v opravdu nutných případech, děkuji).