Kapela Landscape of Shadows vznikla v létě 2019, v době kdy vše nasvědčovalo klasickému koncertnímu a celkově kulturnímu roku, ale počátkem roku 2020 kdy se kapela formovala, ustálila, tak přišla černá doba koronavirová. Proto se ptám kytaristy Zloma:

Ve složitém roku se Vám podařil vydat videoklip, jak se Vám dařilo spojení posunu jak samotné práce na kapele, tak práce na klipu a zároveň pro kulturu nepříjemné restrikce a zákazy?

Hele, když opomenu koncerty, festivaly a další akce, v podstatě jsme co se týká práce v kapele fungovali úplně stejně jako kdyby nějaké restrikce a zákazy nebyly. Všichni používáme doma PC a dokážeme pracovat spolu na dálku. Já a Billy-Q bydlíme kousek od sebe, Erscom to má 60km ze Zlína. Jojo to tak daleko nemá, ale je ze Slovenska. Za celou dobu pandemie jsme se viděli asi 5x… Ale v podstatě to celé dokážeme kompenzovat právě tou prací na dálku. V podstatě to pro nás je i takové pohodlnější (smích). Takhle pracuje Landscape už od úplného začátku a funguje to skvěle.. Někdo nahraje nápad, pošle ostatním a každý si doma v klidu připraví to svoje… Pak už stačí přijít na společnou zkoušku a jen to zahrát. Ta komunikace je v tomto fakt důležitá a když kapela ví, jak toho využít, tak jí to kolikrát ušetří i spoustu času a práce. Tím nechci říct, že mi víkendové zkoušky jako takové nechybí. Ba naopak. Vždy je to jiný pocit hrát spolu naživo celá kapela, než jen trénovat každý zvlášť. No a teď ke klipu. Co se týká skladby, tak skladba vznikla právě na dálku. Pak už jsme to jen dali dohromady a nahráli ve studiu. Prvotní nápad byl, že Ritual bude klip, kde bude celá kapela a bude vypadat úplně jinak. Bohužel přišly zákazy cestovat apod. a Jojo se ze Slovenska nedostal, tak jsme zvolili nakonec úplně jinou cestu. Oslovili jsme Jirku Miškeříka, který se zabývá animovanými klipy a zkusili variantu prostředí kreslené, postavy reálné – v tomto případě jen Erscom. Je to v podstatě takový low budget klip jako taková vlaštovka, že se na povrch vyklubal Landscape of Shadows.

Můžeme si trochu odhalit karty na následující měsíce? Čeká nás nyní nějaká novinka, ať nový singl, videoklip od Vás? Nebo jste trochu v relaxu a začnete makat znovu po otevření kultury v republice?

Momentálně makáme na celém EP, s klukama každý den komunikujeme, posíláme si různé nápady a připomínky co ještě vylepšit apod. EP bychom chtěli vydat někdy na konci léta, ale vše bude záležet na okolnostech. Co se týká novinek? Těch máme spoustu. Můžu zatím prozradit, že chystáme vypustit po Ritualu další skladbu, která by měla být venku na konci dubna/začátek května. Chceme postupně uvolňovat pár skladeb z připravovaného EP. No a kromě nového singlu již dolaďujeme spolupráci se streamovacími servery jako Spotify, Tidaal, iTunes apod. Zkrátka nestojíme na místě, snažíme se pořád makat. Jak jsem již zmiňoval v předchozí otázce. Pracujeme spolu na dálku. Během dnešní nelehké situace jsme zvládli spolu vytvořit skladby a nahrát je ve studiu, bez toho abychom je dlouhé měsíce trénovali ve zkušebně. Každý si z pohodlí domova připravil všechny své party a bylo to.

Jste na scéně jako nová kapela krátce, ale rozeber trochu víc co nabízíte. Co od Vás může publikum očekávat. Proč právě Vás si promotéři mají na akce zvát?

Už od pradávna se říkávalo : Samochvála smrdí (smích). Co bych k tomu asi řekl? Zkusím to nějak nastínit. Jsme sice nová kapela, ale všichni máme za sebou již pěknou řadu let ne-li desetiletí zkušeností v jiných kapelách. Mě i Joja můžou lidi znát např. z kapely INCALM, Erscom působil zase v MADE BY ZERO a BILLY-Q např. v SAD HARMONY, takže nějaké ty zkušenosti už máme, haha.. Co od nás můžou lidi čekat? Hrajeme modern groovy death metal. Snažíme se aby naše hudba byla nejen agresivní, ale měla i atmosféru a melodii, která posluchače pohltí. Jsme parta plná energie, což půjde na koncertech velmi znát a sám se na tyto chvíle těším.

 

Podpořit kapelu můžete sdílením jejich videoklipu, sledovat jejich FB stránku či další soc.sítě jejichž odkazy najdete i na tomto webu.

Facebook: Landscape of Shadows

OZ’s Music Company – kapely: Landscape of Shadows 

!!! Předvánoční doručování !!!

Informační upozornění:

Od 1.12. dochází k expedici pouze produktů skladem (na objednání by již nemělo jít nic zakoupit/zamluvit) a již tomu ani nebude v dalším roce.

Důležitá data:

15.12. - přijímání posledních objednávek + vypnutí e-shopu pro sváteční údržbu a inventuru

17.12. - poslední den pro příjem plateb

18.12. - poslední den roku 2023 kdy odchází objednávky, bez mezisvátečních osobních setkání

Od 1.1. již standardní řešení objednávek.

Pro jakékoliv dotazy použijte prosím email info@ozsmusic.cz. 

Případně volejte 731 449 884 (pouze v opravdu nutných případech, děkuji).