Na tuto sobotu byl naplánován Christmas Mazec, ale z pochopitelných důvodů, které omezují kulturu téměř celý rok je akce přesunuta na nový termín 11.12.2021. Dramaturgie akce musela v tomto roce bohužel zrušit, spíše přesunout i na nový termín letní Týnecký mazec, s novým datem 26.6.2021 v který věříme, že už bude v pořádku a bude moct proběhnout plnohodnotný festival.

Obě akce (pokud tedy proběhnou) by měly zůstat ve stejném složení programu jako pro letošní rok, ale musel jsem zeptat bookera/produkčního festivalu Jardy (zpěv kapely Elysium) na to jak snadné či složité je poskládat stejný line-up vlastně pro dva rozdílné roky. Kapely občas mají dopředu kalendář plný.

Jarda: Ahoj Ondro, jak píšeš situace je složitá a strašně nás zamrzelo, že nelze 4. ročník zimního mazce pořádat. Vše bylo kompletně připraveno a reakce lidí věštily super akci. Ohledně tvého dotazu na poskládání stejného line-upu. Jelikož tato situace je celosvětová a je velmi intenzivně vnímána, tak všechny kapely měly k zrušení akce pochopení a ihned souhlasili s přesunem na náhradní termín. Musím říct, že za to jsme rádi, protože lidé se na kapely hodně těšili.
Udělali jsem to v podstatě tak, že line-up pro obě akce jsme přesunuli o rok. Naštěstí alespoň koncem léta jsme mohli pořádat „okleštěnou“ verzi Týneckého mazce.

Vychází i v přesunech akcí všichni vstříc? Partneři, sponzoři, prostory kde akce probíhají?

Jarda: Zatím jsme se nesetkali s nějakými odmítavými přístupy, jak ze stran partnerů, tak třeba pronajímatelů prostor, kde akce pořádáme. Ovšem, abych řekl pravdu všechno je víceméně v komunikaci stylu „nikdo neví, co bude, a tak pokud budeme ještě fungovat …“. Děláme akce na parketu v Týnci, který patří městu a vyhlášeném rockovém klubu „U Vodvárků“ v Kolíně a doufáme, že to tak bude i nadále.
Abych nebyl zas tak pozitivní, tak kromě zmíněných akcí jsme i občas pořádali akce v Kutné Hoře v klubu „Česká 1“, ten dle našich informací restrikce tohoto roku neustál a svojí existenci ukončil. Nás to moc mrzí, protože klub byl super a majitel velice vstřícný.

Pojďme si vlastně závěrem povědět něco jak o letní verzi, tak vánoční verzi festivalu. V krátkosti o historii, prozatím největším jménu, který na akci hrál, zcela na Tobě jak moc se chceš rozepsat.

Jarda: No já se můžu rozepsat hodně 😊, přeci jenom už akce děláme docela dlouho. Tak postupně.

Letní verze se jmenuje „Týnecký mazec“ a v následujícím roce budeme pořádat již 15. ročník. Po několika změnách se termín ustálil na konci června a většinou se akce účastní 9–10 kapel, jak ze zahraničí, tak z Čech, pohybující se ve vodách extrémního metalu od hardcoru po grind. Za ty léta u nás byly k vidění kapely jako HATE /PL/, MASTER /USA/, INGESTED /UK/, PROMETHEE /SUI/, ARMADA /MEX/, ANGERSEED /HUN/, HYPNOS, DEBUSTROL, WORDS THAT BURN /IRE/ ad.. Často se, ale snažíme dramaturgii festival postavit z kapel, které nemusí být běžnému návštěvníkovi festivalu známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace jsou výjimečné. Je to trochu risk, ale zatím se nám dle ohlasů vždy povedl. Ono ostatně vůbec atmosféra u nás je často návštěvníky popisována jako jedinečná a až rodinná. Chceme, aby se u nás lidi cítili dobře a odreagovali se od svých běžných životů a díky pohodové atmosféře se nám to snad daří.

Následující ročník (konat se bude 26.6.2021) bude „postižen“ přesunutím line-upu z roku 2020 a chceme, aby byl navíc doplněn ještě nějakým speciálním překvapením. Já osobně jsem rád, že se k nám snad povede přitáhnout belgické divočáky BEAR /BE/. Tato kapele zde není moc známá a nikdy tu nehrála, ale můžu slíbit, že jejich set bude zážitek. Sestavu by měly doplnit kapely FALLCIE /RU/, SPHERE /PL/, WORDS THAT BURN /IRE/, PERVERSITY /SK/, MEAN MESSIAH, PROLAPSED a samozřejmě my ELYSIUM.

Zimní verzi jsme pojmenovali „Christmas mazec“ a pořádáme ho v kultovní hospodě „U Vodvárků“ v Kolíně. Tento ročním měl být v pořadí již čtvrtý. Dramaturgie je stylově podobná jako v létě. Většinou se jedná o seskupení 6 kapel převážně z ČR a SK. Vždy je to takové hezké vykopnutí od vánočního shonu. Tento rok měla být naše esa v line-upu PERFECITIZEN, STERCORE /SK/, SHAPOON KILLER, YTIVARG, SUFFERING INCLUDED a zase my ELYSIUM. V této kompletní sestavě to přesunujeme o rok na 11.12.2021.

To je tak asi v delší zkratce vše. Odkazy na události najdete níže a přijďte se k nám podívat ať se o mých sami slovech přesvědčíte.

 

Týnecký mazec 2021 – https://www.facebook.com/events/468135413779471
Christmas mazec vol.4 – repete – https://www.facebook.com/events/234079274592922

!!! Předvánoční doručování !!!

Informační upozornění:

Od 1.12. dochází k expedici pouze produktů skladem (na objednání by již nemělo jít nic zakoupit/zamluvit) a již tomu ani nebude v dalším roce.

Důležitá data:

15.12. - přijímání posledních objednávek + vypnutí e-shopu pro sváteční údržbu a inventuru

17.12. - poslední den pro příjem plateb

18.12. - poslední den roku 2023 kdy odchází objednávky, bez mezisvátečních osobních setkání

Od 1.1. již standardní řešení objednávek.

Pro jakékoliv dotazy použijte prosím email info@ozsmusic.cz. 

Případně volejte 731 449 884 (pouze v opravdu nutných případech, děkuji).